ДГ "Здравец"
Детска градина в град Костенец
Основно меню

Флашмоб "Танцувай с нас за здраве" по НП "Хубаво е в детската градина"

Децата от ДГ “Здравец”, гр. Костенец, и филиал Момин проход, заедно с техните учители и родители, отпразнуваха здравословния начин на живот с флашмоб под надслов “Танцувай с нас за здраве”, изпълнен с микс от музика, танци и добро настроение.
В мероприятието се включиха и кметът на община Костенец - г-н Йордан Ангелов - и зам.-кметът - г-жа Маргарита Минчева, които се насладиха на прекрасната атмосфера и се заредиха с положителна енергия. За динамичните хореографии, включващи разнообразни жанрове, се погрижиха възпитателките от детската градина, които се впуснаха в предизвикателството с много хъс и желание, и направиха от събитието един малък празник на танца.
Тази прекрасна инициатива е част от проекта “Да растем здрави и силни” по Национална програма “Хубаво е в детската градина”, а основната й цел е да откъсне участниците в организирания флашмоб от сивото ежедневие и, макар за кратко, да ги пренесе в света на забавленията.